23 Nisan’a ne kaldı? | Gazete Çanakkale
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> 23 Nisan’a ne kaldı?31.03.2017 12:50

23 Nisan’a ne kaldı?

23 Nisan’a ne kaldı?


Söz Konusu Vatansa Gerisi teferruattır.


Bu haber 1523 kez okundu.

23 Nisan’a ne kaldı?

23 Nisan Hakimiyet-i Milliye Bayramı, Cumhuriyetin ilk bayramı 1921’de ilan edilmiş.

1927’de o zamanın Çocuk Esirgeme Kurumu (Himaye-i Etfal Cemiyeti) tarafından “Çocuk Bayramı” eklenerek, Hakimiyet-i Milliye taçlandırılmıştır. Geçmişimizde; bilinen İlk Türk Devleti İskitler ’den, Osmanlı’ya ve günümüze birçok devlet kuran bizler, defalarca saldırıya, işgale, kıyıma ve her türlü hainliğe uğramışızdır. Her şeye rağmen bizler, Altay’lardan, Osmanlı’ya ve Cumhuriyet’ten günümüze kadar bir bütün olarak gelmeyi başarmışızdır.

Ben sadece asil bir ailenin evladı olmakla değil, fakat asil bir milletin evladı olmakla gururluyum”.

Attila Han

Ey Türk Beyleri, milletim, işitin! Yukarıda gök çökmedikçe aşağıda yer delinmedikçe, Türk Ulusu senin ülkeni kim alabilir? Töreni kim bozabilir?”

Bilge Kağan

Üstümüze kılıç çekilmedikçe, ülkemize girilmedikçe, tab'ama cefa edilmedikçe bizden kimseye zarar gelmez”.

Fatih Sultan Mehmet

Milli varlığımızın temelini; millî şuurda ve milli birlikte görmekteyiz”.

Mustafa Kemal Atatürk

Ciltlerin almadığı bir tarih geçmişimizin olması, Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Geçmişinden ders almayan bir millet yok olmaya mahkumdur”  sözünü de ekleyerek 23 Nisan 2017’ye öyle bakması gerekir. Neden mi bakmalıyız? Uzun zamandır Dünya’da büyük değişimler başladı. Alışageldiğimiz düzenlerin hepsi değişiyor. Global bir savaşın tam ortasındayız. Ülkemizin bu yangının içine çekilmeye çalışıldığını hatta kısmen çekilmiş olduğunu görmek acı verebilir. Ne kadar acı verse de umutsuzluğa düşme. Tarihimiz ortadadır. OHAL’deyiz ve referanduma gidiyoruz. İster EVET diyelim, ister HAYIR, birbirimize sahip çıkmak zorundayız. O şunu yapmış, bu şunu demiş… umurumda değil. İşgal edilmek isteniyoruz ve ciddi ciddi saldırı altındayız. Devlette biziz, AK’ ta biziz, Ok’ ta biziz, Kurt’ ta biziz.

23 Nisan’a gelinirken Egemenliğimiz ve Çocuklarımızın geleceği tehdit ediliyor.

Senin de kaygın vatansa EVET’ çi HAYIR’ cı kardeşim seninleyim, komşum, arkadaşım, mahallelim, Karsı’m, Trabzon’um, Konya’m, Çanakkale’m seninleyim. Kanımın son damlasına kadar seninleyim Ülkem. Çünkü muhtaç olduğum kudret, damarlarımdaki asil kanda mevcut.

Bu vatanın karşısında kim varsa geldikleri gibi gidecekler. Gitmeyenler de tarihimizin gerçekleriyle yüzleşecekler. Her türlü melanete rağmen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına ben hazırım. Çocuğum, ailem ve tüm ülkesini sevenlerle coşkuyla kutlayacağım.

Şimdiden Bayramımız Kutlu Olsun. Sarper Sanal


Etiketler: 23 -nisan -egemenlik -çocuk -bayram -türk -vatan -iskitler -himaye-i -etfal -hakimiyet-i -milliye

Diğer YAŞAM haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


http://www.gazetecanakkale.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright