Yaşamak İstemediğimiz Bir Yılı Geride Bırakıyoruz | Gazete Çanakkale
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Yaşamak İstemediğimiz Bir Yılı Geride Bırakıyoruz29.12.2016 11:37

Yaşamak İstemediğimiz Bir Yılı Geride Bırakıyoruz

Yaşamak İstemediğimiz Bir Yılı Geride Bırakıyoruz


Çanakkale Ticaret Borsası Yılın Son Meclisini Topladı.


Bu haber 554 kez okundu.

Çanakkale Ticaret Borsası Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Üyelerinin katılımları ile Meclis Başkanı Abdullah Deniz başkanlığında yapıldı.

 

Meclis Gündeminde Kasım dönemine ait hesapların tetkik ve tasdiki, Askıdan inecek üyeler, 2017 yılı bütçesi ve eklerin görüşülmesi ve mesleki sorunların görüşülmesi yer aldı.

 

ÇTB Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda açılış konuşması yapan Meclis Başkanı Abdullah Deniz “ Öncelikle Çanakkale'mizin Bayramiç ilçesinde nüfüsa kayıtlı olan Balkanlar, Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarında Mehmetçiğin destanı, kahramanlığın sancağı olmuş, aziz milletimizin ve manevi dünyamızın en önemli simgelerinden biri, istiklal Marşı şaheserlerinin mimarı, büyük üstad, vatan şairimiz. Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 80'inci yıl dönümü münasebetiyle bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

 

Başkan DENİZ devamla “Benzerini ya da tekrarını hiçbir boyutuyla yaşamak istemediğimiz bir yılı geride bırakıyoruz. 15 Temmuzda Milletimize Devletimize kastedenlere gerek İlimiz olarak gerekse Ülkemiz olarak ilk günden itibaren gereken cevabı verdik. Biz bu ülkeyi onbinlerce şehit kanı ile emanet aldık öyle kolay kolay kimseye teslim etmeyeceğimizi tüm Dünyaya göstermiş olduk. Vatanımız ve demokrasimiz uğruna şehit olan tüm canlarımıza, Allah rahmet eylesin. Bu topraklarda yaşayanlar hiçbir koşulda onları unutmayacak ve anılarını yaşatacaktır.

 

10 Aralık’ta İstanbul’da, arkasından da Kayseri’de olan hain saldırılar neticesinde şehit düşen tüm vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Büyük Türk milletinin başı sağ olsun. Ülkemizde oynanan bu sinsi oyunlar ile birliğimizi ve dirliğimizi bozmak istediler. Gayelerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır. Devletimiz bunların hepsinin hakkından gelecek güçtedir.” dedi.

 

2016’nın her anlamda kötü geçtiğini kaydeden Abdullah DENİZ şu değerlendirmede bulundu: “2016 yılı gerçekten Ülkemiz ve bizler için zor bir yıl oldu. İç ve dış birçok bozucu faktörün etkisiyle ekonomik büyüme performansımız, potansiyelimizin altında kaldı. Döviz kurundaki yükselişe rağmen ihracatımız bundan yeterince olumlu etkilenmedi. Faiz oranlarında istenilen kadar olmasa bile, hükümetimizin çabalarıyla belirli düşüşler sağlandı. Fakat bunun iş hayatını hareketlendirme etkisi sınırlı kaldı.

 

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Çanakkale şanslı illerden bir tanesi ekonomik olumsuzluklardan en az etkilenen iller arasında 18 Mart 2017 tarihinde temelleri atılacak dünyanın en uzun asma köprülerinden biri olan Çanakkale 1915 Köprüsü projesi bölgedeki konut ve arsaların daha tamamlanmadan değerini arttırmaya 


Etiketler: ticaret -borsa -çanakkale -kaya -üzen

Diğer TARIM haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


http://www.gazetecanakkale.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright