Primin %50'si Bakanlıktan | Gazete Çanakkale
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Primin %50'si Bakanlıktan20.01.2017 09:47

Primin %50'si Bakanlıktan

Primin %50'si Bakanlıktan


Buğday Ürününde İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası hakkında bilgilendirme yapıldı.


Bu haber 1083 kez okundu.

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve TARSİM Manisa Bölge Müdürlüğü tarafından "Buğday Ürününde İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası" ve 2017 yılında Tarım Sigortalarındaki yenilikler konusunda bilgilendirme toplantısı Gelibolu Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlendi.

Toplantıya Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, TARSİM Manisa Bölge Müdürü Müjdat Çubukçu, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Halil İbrahim Büyükgaga Gelibolu İlçe Müdürü, Ziraat Odası Başkanı, Köy Muhtarları, Kooperatif Başkanları ve üreticiler katıldı.

             Toplantın açılış konuşmasını İl Müdürü Erdem Karadağ yaptı. Konuşmasında; Tarımsal üretim; üretimim başlangıcından son hasada kadar her aşaması sürekli risk altında olan bir sektördür.   Üretimi; üreticilerimizin müdahale edemediği birçok doğal olaylar etkilemektedir. Tarım Sigortası kapsamındaki her türlü doğal afetlere karşı üreticimizin ürünlerini Sigorta yaptırmaları gerekir. Tarım sigortaları kapsamında ödenen pirimin; % 50 si Bakanlığımız tarafından karşılanmaktadır. 2017 yılında; buğday ürününde ilçe bazlı kuraklık verim sigortası, kiraz ürününde yağmur riski, Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için isteğe bağlı hırsızlık riski, açık ve yarı açık sistemde yetiştirilen kümes hayvanları için ölüm riski, denizlerde ve iç sularda yetiştirilen su ürünlerinin kafes ve ağları için sel ve su baskını riskleri teminat kapsamına alınmıştır. Amacımız Tarım Sigortası kapsamındaki her türlü doğal afete karşı üreticimizin ürünlerini sigortalamaktır. Dedi.

            Toplantıda TARSİM Manisa bölge Müdürü Müjdat Çubukçu; buğday ürününde ilçe bazlı kuraklık verim sigortası konusunda üreticilere bir sunum yaptı. 2017 yılında Tarım Sigortalarındaki yenilikler, kiraz ürününde yağmur riski, Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için isteğe bağlı hırsızlık riskleri teminat kapsamına alınması konularında üreticileri bilgilendirdi. Üreticilerin sorularının cevaplanmasından sonra toplantı sona erdi.


Etiketler: tarsim -sigorta -çanakkale -tarım -il -müdürlüğü - erdem karadağ

Diğer TARIM haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


http://www.gazetecanakkale.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright