Başkan ve Köylülerin Üstün Çabası | Gazete Çanakkale
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Başkan ve Köylülerin Üstün Çabası14.01.2017 14:58

Başkan ve Köylülerin Üstün Çabası

Başkan ve Köylülerin Üstün Çabası


Aşağıokçular köyü sulama göledinin, sel kapanı ile gölet arasında su taşıyan tesisin bazı logarlarında geçtiğimiz cuma gününde başlayan arıza, yoğun çabalar ve çalışmalar sonucunda giderildi.


Bu haber 1554 kez okundu.

Sulama Kooperatifi Başkanı Ali Gezer ve köylülerin farkrnettiği arızanın giderilmesi için bir an önce çalışmalara başlandı. ÇanakkalernZiraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Aşağıokçular Köyü Muhtarırnİsmail Kaya da çalışmaların başında bulundu. rnBölge için ciddi öneme sahip olan su hattındaki arızanın giderilmemesirnhalinde göletin boş kalma riskinin olması ve üretim yapanların bu olaydan olumsuzrnetkilenebileceği endişesi üzerine başlayan çalışmalar 4 gün boyunca aralıksızrnbir şekilde sürdü. Ağır geçen kış şartlarına rağmen bir an olsun bölgedenrnayrılmayan Aşağıokçular Sulama Kooperatifi Başkanı Ali Gezer ve köylüler burnyoğun çalışmalar sonucunda sorunu çözüme kavuşturdular. 

Konu üzerine açıklama yapan Başkan KAYA;


 “Kışın ağırrngeçmesinden dolayı tepelerden inen kar suları ve gelen pislikler logarlarırntıkadı ve arıza oluşturdu. Sulama kanalından akan su denize karışıyordu. Havarnşartları bizi fazlasıyla zorlamasına rağmen arızanın en kısa sürede giderilmesirniçin yoğun bir çaba harcadık.  Kurak geçenrnsenenin ardından bu sene suyun değerini daha iyi anlamış olduk. Bu yüzden burnsorun hepimizi biraz daha etkiledi ve korkuttu. Çanakkale’de kar görmeye alışıkrndeğiliz. Suyun çok olması, barajların dolması bizim için olumlu bir olaydır. Surnolmadan ne tarım yapılabilir ne de yaşamsal bir faaliyet gösterilebilir. Daharnkaliteli ve bol üretim yapabilmemiz için suya ve sulamaya ihtiyacımız var. Amarnne yazık ki zaman zaman böyle sorunlarla karşılaşabiliyoruz. O yüzden sorununrngiderilmesi için tüm imkanlarımızı kullandık. 4 Gün boyunca gece ve gündüzrnsorunun giderilmesi için çalıştık. Aralıksız şekilde karda, çamurda ve burnsoğukta çalışan Sulama Kooperatif Başkanım Ali GEZER’e ve bizden desteklerinirneksik etmeyen değerli köylülerime teşekkür ediyorum. “ dedi


Etiketler: aşağıokçular -gölet -arıza -ismail kaya

Diğer TARIM haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


http://www.gazetecanakkale.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright