Yerinde İnceledi | Gazete Çanakkale
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Yerinde İnceledi04.01.2017 09:12

Yerinde İnceledi

Yerinde İnceledi


Başkan Gökhan, Teknik İnceleme Gezilerine Devam Ediyor


Bu haber 583 kez okundu.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, teknik inceleme gezileri kapsamında Pazar alanı ile Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Salı, Cuma ve Pazar günleri hizmet veren Pazar Alanında, teknik ekip ile birlikte incelemelerde bulunan Başkan Gökhan, Pazar alanında bir süre önce başlatılan çalışmaların son durumlarına ilişkin bilgiler aldı. Bu kapsamda, Pazar Alanında bulunan, içerisinde Bebek Bakım Odası ve Mescidin de yer aldığı Zabıta Müdürlüğüne ait kontrol noktası yenilenerek, kentlilerimizin hizmetine sunuldu.

Pazar Alanında bulunan tuvaletler de hijyen ve estetik görünüm açısından Pazar alanının hemen dışındaki otopark alanının bulunduğu bölgeye taşındı. İnşaatı tamamen biten ve yakın bir tarihte hizmete girmesi planlanan yeni tuvalet binası toplam 63 m2 kapalı alana sahip olup, içerisinde engelli kentlilerimizin kullanımına yönelik engelli tuvaletlerini de barındırıyor.

Öte yandan, Pazar Alanında yağmur suyu tahliyesinin iyileştirilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında; yeni yağmursuyu iniş borularının monte çalışmaları, iki çatı arasındaki oluk imalatı, fazla ısınan çatının üzerine uygulanan yalıtım malzemesi imalatı ile hem doğal havalandırma sağlamak hem de su girişini engellemek amacıyla yapılan metal güneş kırıcı imalatları tamamlandı. Yeni yapılan oluk imalatı ile mevcut çatı paneli arasından yağmur girişlerini engellemek amacıyla, trapez çatının özel formuna göre kalıplara dökülerek üretilen kauçuk su yalıtımı malzemesi, söz konusu oluk ile çatı paneli arasına konularak mastik ve vidalama işlemiyle sabitlenmiş olup, konfeksiyon bölümünden başlanan su sızdırmaz kauçuk imalatı hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ayrıca, temel hazırlıkları devam eden Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası inşaat alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalara ilişkin bilgiler aldı.


Etiketler: denetledi -ülgür -gökhan

Diğer SİYASET haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


http://www.gazetecanakkale.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright