Vatan Aşkıyla Dolu Şairimiz | Gazete Çanakkale
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Vatan Aşkıyla Dolu Şairimiz26.12.2016 10:09

Vatan Aşkıyla Dolu Şairimiz

Vatan Aşkıyla Dolu Şairimiz


Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’nun Mehmet Akif Ersoy'u andı.


Bu haber 346 kez okundu.

Kuzu; ''Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, sönmedenrnyurdumun üstünde tüten en son ocak...'' dizeleriyle başlayan ve Türk milletininrnbağımsızlık mücadelesinin simgesi olan, Mehmet Akif Ersoy'u ölümünün 80.rnyılında minnetle ve saygıyla anıyoruz.

rnrn

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, hem bir şair, hem birrnmünevver, hem bir dava ve eylem adamı olup, milli mücadele esnasında önemlirngörevler üstlenmiştir. Eserleriyle, vaazlarıyla milli mücadele ruhunurnateşleyerek, bağımsızlık sürecine eşsiz katkılar sağlamıştır. Vatan aşkıylarndolu olan şairimiz, milli mücadele yıllarında Anadolu’da istiklal meşalesininrnyayılmasına vesile olmuştur. Bugün kendisini “İstiklal Şairi” ve “Milli Şair”rnunvanlarıyla andığımız Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale'de verilen eşsiz mücadelerniçin yazdığı “Çanakkale Şehitlerine” şiiri gibi, bunun yanında daha pek çokrneseri ve en önemlisi de millete armağan ettiği İstiklal Marşımızın güfte karırnolarak, gönüllerimizde çok özel bir yer edinmiştir.

rnrn

Ardında eşsiz eserler bırakan Mehmet Akif, inanıyorum kirnasla unutulmayacak, eserleriyle milletimizin ruh köklerini beslemeye, dün vernbugün olduğu gibi, yarın da geleceğimizi aydınlatmaya devam edecektir. Büyükrnşair ve mütefekkir Mehmet Akif Ersoy’u aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümündernşükranla ve sevgiyle yâd ediyorum.


Etiketler: mehmet -akif -ersoy -abdurrahman -kuzu -çan

Diğer SİYASET haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


http://www.gazetecanakkale.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright