Fiiliyatta Başkan Değildir | Gazete Çanakkale
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Fiiliyatta Başkan Değildir29.12.2016 14:24

Fiiliyatta Başkan Değildir

Fiiliyatta Başkan Değildir


“Ülgür Gökhan Resmi Kayıtlara Göre Belediye Başkanı Olabilir Ama Fiiliyatta Artık Çanakkale Halkının Başkanı Değildir"


Bu haber 816 kez okundu.

AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Avukat Gültekin Yıldız yaptığı yazılı açıklamada Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a yüklendi.  Açıklamada;

 

“Ülgür Gökhan Resmi Kayıtlara Göre Belediye Başkanı Olabilir Ama Fiiliyatta Artık Çanakkale Halkının Başkanı Değildir

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan geçtiğimiz günlerde belediyenin internet sitesinden "Kamuoyu Bilgilendirme" başlıklı bir açıklama yapmış olup, bu yazıda özetle kendi siyasi hatalarını Ak Partili siyasetçilere ihale etmeye çalışmakta, kendisini eleştiren vatandaş, siyasetçi, gazete ve gazeteci kim varsa, hepsi hakkında ağır ithamlarda mesnetsiz yakıştırmalarda bulunmaktadır.

Aslında bu açıklama Ülgür Gökhan'ın dilinden düşürmediği özgürlük anlayışının tam bir özetidir. Ona göre düşünce ve ifade özgürlüğü hakkınız Ülgür Gökhan'ı ve CHP'yi eleştirdiğiniz yerde bitmektedir. Ülgür Gökhan'ı ve Çanakkale Belediyesi'ni övmeyen hele bir de eleştiren bir gazetenin basın özgürlüğü diye bir hakkı yoktur. Ona göre Çanakkale Belediye'sinin basın bürosu gibi çalışanlar gazetedir, gazetecidir; Ülgür Gökhan'ı ve CHP'yi eleştiren gazeteler ise Ak parti baskısı altındadır, Ak Partinin trolleridir.

Ülgür Gökhan etrafında suçlayacak birilerini aramasın, kendi hatalarının , kendi siyasi kararlarının bedelini ödemektedir. Kimse ona HDP için pilav dağıt da dememiştir, şehit edilen Derik kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk gibi kayyumları, vatan evlatlarını, tanımıyorum diye açıklama yap da dememiştir.

CHP'nin malum HDP'ye yakın siyasi duruşu sayın Devlet Bahçeli tarafında da yakın bir tarihte dile getirilmişse de Ülgür Gökhan bu duruşun da ötesine geçmiş, adeta HDP'li bir Belediye Başkanı gibi hareket etmekten çekinmemiştir.

Ülgür Gökhan müflis bir siyasetçidir. Kendi partisi tarafından dahi bir daha belediye başkanı adayı gösterilme ihtimali yoktur. Bu anlamda yaptığı açıklamalar beyhude çırpınışlardan başka bir şey değildir.

Başkanlıktan istifa etmesi için change.org'da hakkında 204.000 imza toplanan Ülgür Gökhan'ı uzun süredir bir şehit cenazesinde ya da en son Beşiktaş şehitlerimiz için tüm siyasi partilerin birlikte düzenlediği yürüyüş gibi bir şehit programında gören olmamıştır. İddia ettiği gibi Çanakkale halkı onu bu kadar çok seviyorsa Ülgür Gökhan neden halktan kaçmaktadır? Ülgür Gökhan resmi kayıtlara göre 2019 yılına kadar belediye başkanı olabilir ama fiiliyatta artık Çanakkale halkının başkanı değildir.” Dedi.


Etiketler: gültekin -yıldız -çanakkale -ak -parti -ülgür -gökhan

Diğer SİYASET haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


http://www.gazetecanakkale.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright