Girişimcilik Kursu İle Desteğe Devam | Gazete Çanakkale
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Girişimcilik Kursu İle Desteğe Devam28.12.2016 09:27

Girişimcilik Kursu İle Desteğe Devam

Girişimcilik Kursu İle Desteğe Devam


Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü’nden Yeni Girişimcilere Ziyaret


Bu haber 585 kez okundu.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Kursuna katılıp belgelerini aldıktan sonra KOSGEB desteği ile işini kuran yeni girişimcileri; İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, İş ve Meslek Danışmanı Hayrettin Karacan, Girişimcilik Uzmanı Sadık Vural, Tunada Eğitim Merkezi adına Faruk Kartal ziyaret etti.

 

Ziyaret edilen işletmecilerden biri 35 yaşında genç bir girişimci olan Ali Fuat Kut’tu. Kut, kendi işletmesini kurma sürecini şu cümlelerle özetledi; 1981 Çanakkale doğumluyum, Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden 2004 yılında mezun olduktan sonra yurt dışında kısa bir iş tecrübem oldu. Türkiye’ye döndükten sonra sırası ile Çanakkale, Bursa ve Kütahya da maden ocaklarında Şantiye şefi olarak çalıştıktan sonra 2008 yılbaşı akşamı Çanakkale Seramik Fabrikası 3. Stok sahasında şantiye şefi olarak çalışmaya başladım ve 2015 yılı sonu iti bari ile bu işimden ayrıldım. İŞKUR’un vermiş olduğu eğitimden ise Aralık 2015’te haberim oldu ve İŞKUR’a Girişimcilik Kursu için başvuruda bulundum. Mülakat sonrası kursa katılmaya hak kazandım. Kurs eğitmenimiz Girişimcilik Uzmanı Sadık Vural ‘a ne kadar teşekkür etsem az, kendisi bize hangi işi yapmamızı, hangi işte gelecek olduğu nasıl iş kurulup işletileceğine dair değil daha çok hangi işi yapmamamızı öğretti diye düşünüyorum, bir anda kafamda ki bütün inşaat projeleri gitti yerine hızla artan nüfus içerisinde insanlar için artık bir lüks değil ihtiyaç halini alan ve çalışmasa bile zaman ile bakıma ihtiyacı olan araçlar hakkında proje üretme fikri geldi ki bayiliğini almış olduğum firmanın zaten uzun yıllardan beri müşterisiydim ayrıca bu şekilde bir konsept Çanakkale’de yoktu. TÜİK verilerine göre Çanakkale’de ki araç sayıları, insan nüfusu, yapılması planlanan projeler ve öngörülen nüfus artışı projeyi hayata geçirmemde etkili oldu ayrıca yapmış olduğum görüşmeler de Speedy’nin yıllardır elinde olan veriler ve doğru yönlendirmeleri sonucu iş yerimi Haziran 2016 tarihi itibari ile faal olarak hizmete açtım. Planladığım verilere göre ben ve iki kişilik bir ekip ile sistemin başlangıç için yeterli olacağını düşünmüştüm fakat hızla yayılan reklamlarımız ki bunun için her hangi bir bütçe ayırmadık sadece mutlu müşteri yap ki sana müşteri göndersin düşüncesi ile kısa sürede hızlı yol kat ettik ve üç ayın sonunda yanımıza üçüncü arkadaşımızı kattık ve yeni yıl ile birlikte İnşallah dördüncü takım arkadaşımızı da yanımıza katacağız. Vermiş olduğunuz destekler için başta Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü çalışanlarına ve kurs eğitmenimiz Sadık Vural’a çok teşekkür ederim.

 

İl Müdürü Ali Çalışkan konu ile yaptığı açıklamada; Genç girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmelerine katkı sağlayabilmiş olmaktan İŞKUR İl Müdürlüğü olarak sevinç duymaktayız. Yeni girişimci adaylarını 2017 yılında açılacak Girişimcilik kursları ile desteklemeye devam edeceğiz, konu ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlarımızı İl Müdürlüğümüze veya Biga Hizmet Merkezimize bekliyoruz. Dedi


Etiketler: kosgeb -işkur -destek -girişimcilik

Diğer GÜNCEL haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


http://www.gazetecanakkale.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright