Genç İşadamları Dünyaya Açıldı | Gazete Çanakkale
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Genç İşadamları Dünyaya Açıldı26.12.2016 10:40

Genç İşadamları Dünyaya Açıldı

Genç İşadamları Dünyaya Açıldı


TÜGİAD Ankara Şubesi’nin uluslararası alanda yürüttüğü çalışmalar ilk meyvesini verdi; Ekvator Büyükelçiliği ile işbirliği ve dostluk protokolü imzalandı.


Bu haber 377 kez okundu.

Şube Başkanı Ercan Kahraman: “Uluslararası alanda işbirliği çalışmalarımız devam edecek, bunu yeni başka ülkelerle protokoller izleyecek”

 

Türkiye'nin uluslararası alandaki çalışmalarıyla ön plana çıkan sivil toplum kuruluşlarından Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin (TÜGİAD) Ankara Şubesi, Ekvator Büyükelçiliği ile işbirliği ve dostluk protokolü imzaladı.

 

TÜGİAD Ankara Şube Parlamento İlişkiler Komisyonu öncülüğünde yürütülen uluslararası çalışmaların ilk meyvesi olan bu protokolle, Ekvator iş dünyası ile ilişkileri geliştirmek amaçlanıyor. TÜGİAD’ın, Türkiye ekonomisinin performansını, dış ticaret hacmini artırmak, ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla uluslararası alanda yürüttüğü çalışmalar kapsamında, bunu çeşitli ülkelerle imzalanacak yeni işbirliği protokollerinin izleyeceği belirtiliyor.

 

TÜGİAD Ankara Şube merkezinde gerçekleşen protokol imza törenine TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman, Ekvator Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Juan Francisco Navas, TÜGİAD Parlamento İlişkiler Komisyonu Başkanı Begüm Akış, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Dernek üyeleri katıldı. İmza töreninde açış konuşmasını yapan PİK Başkanı Begüm Akış, Türkiye ekonomisi, TÜGİAD, “TÜGİAD Akademi” ve Dernek olarak uluslararası alanda yürüttükleri çalışmalar hakkında bir sunum yaparak bilgi verdi, bu çalışmaların önemini dile getirdi. Akış, gerçekleştirdikleri işbirliğinden dolayı Ekvator Büyükelçiliği temsilcilerine teşekkür etti.

 

“Ekvator kutsanmış ülke, biz de kutsanmış milletiz”

 

TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Ercan Kahraman da, ülkeler arası işbirliğine ve TÜGİAD'ın bu konudaki öncü rolüne değindi.

 

Bu kapsamda Ekvator ile işbirliği protokolü imzalamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Kahraman, "Ekvator Büyükelçiliği'nden gelen konuklarımıza teşekkür ediyorum. Ekvator Ticaret Ataşeliği ile ticari bir anlaşma gerçekleştirdiğimiz için derneğimiz olarak çok mutluyuz” dedi. Kahraman, izleyen dönemde bundan sonraki çalışmaların neler olabileceğine yoğunlaşacaklarını belirterek, “Tüm üyelerimizi bu konuda aktif olarak bu alana yönlendireceğiz. Ekvator kutsanmış bir ülke, biz de kutsanmış bir milletiz. Bu ilişkilerimizi bir sözleşmeye dökerek anlaşmamızı sürekli hale getirmek istedik. Bizlerde ticaretteki gelişmeyi sağlamak istiyoruz” diye konuştu.


Etiketler: tügiad -ankara -işbirliği -

Diğer EKONOMİ haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


http://www.gazetecanakkale.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright