15 Yaş İşsizler ve Öğrenciler 1.300 TL Kazanabilecek | Gazete Çanakkale
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> 15 Yaş İşsizler ve Öğrenciler 1.300 TL Kazanabilecek23.12.2016 16:48

15 Yaş İşsizler ve Öğrenciler 1.300 TL Kazanabilecek

15 Yaş İşsizler ve Öğrenciler 1.300 TL Kazanabilecek


Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, üniversite öğrencilerinin İşbaşı Eğitim Programına katılarak iş deneyimi kazanabileceklerini ve bunun karşılığında da aylık 1.300 TL gelir elde edebileceklerini açıkladı


Bu haber 679 kez okundu.

En az 2 sigortalı çalışanı bulunan işyerlerinde uygulanan ve işverene hiçbir maliyeti olmayan programa katılacak 15 yaşını tamamlamış işsizler ve üniversite öğrencileri, hem bir meslek ile ilgili deneyim kazanırken hem de günlük 50 TL olmak üzere aylık net asgari ücret düzeyinde 1.300 TL gelir elde edebilmektedir.

İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan yaptığı açıklamada “Öğrenciler kendileri çalışacakları işyerlerini bulabilirler ya da kendilerine en yakın İŞKUR birimlerine gelerek bizden yardım alabilirler. Gençlerimiz hem para kazanacaklar hem de bir meslekte deneyim kazanarak mezuniyet sonrasında daha kolay iş bulabileceklerdir. Program sonunda kendilerine işbaşı eğitim programına katılım sertifikası veriyoruz. Bu şekilde iş tecrübesini de kanıtlamış olacaklardır. İşbaşı Eğitimle Programı ile ilgili olarak sabah 10.00 – 11.00 saatleri arasında İşkur İl Müdürlüğünde, 13.00 – 17.00 saatleri arasında da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsünde bulunan ÖSEM binası içerisinde ki İŞKUR kariyer merkezinden bilgi alınabilecektir.” dedi.


Etiketler: işkur - ali -çalışkan - ösem -öğrenci -15 yaş -işsiz

Diğer EKONOMİ haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


http://www.gazetecanakkale.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright